Aniołowie i kobry

Aniołowie i kobry

Książkę tę dedykuję wszystkim znajomym, którym spodobało się moje spojrzenie na otaczający świat, oraz jednemu z nich w szczególności, z podziękowaniem za skuteczne zmotywowanie mnie do opisania miejsc, które znam i lubię.

Gmina Grębocice. Skarby kultury

Gmina Grębocice. Skarby kultury

Album autorstwa Antoniego Boka (tekst) i Marka Chwistka (fotografie). Wydawnictwo, w którym przepięknej oprawie wizualnej towarzyszą dyskretne opisy miejsc i skarbów lokalnej kultury w formule słowo+obraz.

Niebo zalewa mi oczy

Niebo zalewa mi oczy

Jedyny aktualnie piszący i publikujący polsko-tatarski autor mieszka we Wrocławiu. Jego wiersze tłumaczono na chorwacki, rosyjski, tatarski, turecki i węgierski; znalazły się także w podręczniku do języka polskiego (dla klasy 6). Niedawno, nakładem Oficyny Wydawniczej Akwedukt ukazał się jego najnowszy zbiór wierszy Niebo zalewa mi oczy/ Kүɜләремә κүκ тyлa.

Format Literacki 6/2022

Format Literacki 6/2022

Słowo „konstelacja” oznacza gwiazdozbiór, ale też układ, konfigurację, stan rzeczy, a jego rozliczne znaczenia współgrają z zawartością naszego pisma, które tym razem poświęcone jest konfiguracji zdarzeń i ludzi zajmujących się sztuką we Wrocławiu i na obszarze całego Dolnego Śląska, którego dzieje są ściśle związane z dziejącą się tu nieustannie historią zanurzoną w epokach i zdarzeniach minionych, jednak nadal mających swój niezaprzeczalny wpływ na współczesność.